Hakkımızda

logo

Müzik, dans ve enstrüman içerikli belgesel programı ''Kâfkas Rüzgârı'' (Gürcistan) TRT AVAZ ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor.

TanıtımVideosu: 

''Kâfkas Rüzgârı'', Gürcistan'ın tüm renklerini sizlerle buluşturuyor. Gürcistan’ın geleneksel halk şarkılarının özgün örnekleri ve başka yerde izleyemeyeceğiniz birbirinden renkli dans gösterilerini ekranlarınıza getiriyor. Halk çalgılarının üstadları, müzikte uzmanlaşmış değerli sanatçılar, kültürel miraslarını gururla taşıyan insanlarla bir araya gelip komşu ülkenin değerlerini sizlerle buluşturuyor.

''Kâfkas Rüzgârı'' ekibi, sizler için Gürcü topraklarında yaşıyor. Sanata gönül vermiş bu insanları yaşam kaynağı olan müzik ve dansı en nadide görüntülerini sizlerle buluşturuyor.

''Kâfkas Rüzgârı'' evreninizi sanatla kuşatıp hoş tutabilmenin peşine düştü. Yaşamış ama yaşlanmamış sanatçıları sanatla ayakta kalışından gençlerin bitmeyen enerjisine kadar sizlerle olacaklar. Kafkas insanının sanata sahip çıkmadaki inadını sözlerle ve danslarla gözler önüne sererken onların sevdalarını özlemlerini ve sevinçlerini paylaşacağız. ''Kafkas Rüzgârı'' hemen hemen her programında sanatın izlerini takip edeceğiz. Rüzgarımızın rotasını sanata çeviriyoruz.

''Kâfkas Rüzgârı''nın değerli konukları sizlere sanatın ülkelerinde nasıl algılandığını tüm ayrıntılarıyla anlatacaklar. ''Kâfkas Rüzgârı'' sizler için esecek…
Yapımcı Firma: AİSİ Film
Yapımcı-Yönetmen: Erdal KÜÇÜK
TRT AVAZ UYDU ALIŞ PARAMETRELERİ

TÜRKSAT 3A DOĞU BİMİ

Frekans: 11096
Polarizasyon: Yatay (Horizontal)
Sembol Rate: 30000
FEC: 5/6

YAMAL 201 (90° DOĞU) UYDUSU - Ku-band

Frekans: 11585
Polarizasyon: Dikey (Vertical)
Sembol Rate: 12800
FEC: 3/4

TRT AVAZ’ın Yer Aldığı Diğer Yayın İletim Platformları

Digiturk 57. kanal
D-Smart 107. kanal
Teledünya 99. kanal
Tivibu

TRT AVAZ aşağıdaki ulusal ve yaygın kablo şirketlerinde de yer almaktadır:

Azerbaycan: KTV 108. Kanal
Kazakistan: ALMA-TB
Kırgızistan: Ala TV 83. Kanal - Smart TV 99. Kanal - Dolon TV

Balkan coğrafyasında ise yayınlar; Kosova, Makedonya, Bosna Hersek ve Sırbistan'ın Sancak bölgesinde yer almaktadır. TRT kanal uygulamalarıApple Store ve Android Merketlerden indirip mobil uygulamardan da izleyebilirsiniz.

logo

მუსიკალური, საცეკვაო და ინსტრუმენტალური შინაარსის მქონე დოკუმენტურიფილმი „კავკასიისქარი" (საქართველო), თავის მაყურებელს ხვდება TRT AVAZ-ისეკრანებიდან.

გაცნობითი ხასიათის (სარეკლამო) ვიდეო:

„კავკასიისქარი".საქართველოს წარმოგიდგენთ მთელი თავისი მრავალფეროვნებით, რომელიცმაყურებლის წინაშე წარსდგებაქართულხალხურ სიმღერებით, განუმეორებელი, ერთი მეორისაგან განსხვავებულ ტრადიციული  ცეკვებით. ხალხური მუსიკალური ინსტრუმენტების ოსტატები, მუსიკოსები, კულტურული მემკვიდრეობის სიამაყით მატარებელი პიროვნებები ერთობლივად გაგიზიარებენ მეზობელი ქვეყნის  კულტურულ ღირებულებებს.

ანსამბლი „კავკასიისქარი" ფუნქციონირებს საქართველოს ტერიტორიაზე. ხელოვნებისთვის თავგადადებული ადამიანები რომლებისთვისაც  მუსიკა და ცეკვა ცხოვრების წესია, წარმოგიდგენენ უიშვიათეს სანახაობებს.

„კავკასიის ქარი“  შეეცდება  შეცვალოს თქვენი სამყარო და სასიამოვნო საღამო გაგატარებინოთ. გამოცდილი, მაგრამ დაუბერებელი ხელოვანები ახალგაზრდული ენერგიით წარდგებიან თქვენს წინაშე. კავკასიელი ხალხის ხელოვნებისადმი არსებულ ჟინს თავიანთი სიმღერებითა და ცეკვით წარმოგიდგენენ, რითაც შესაძლებლობა მოგეცემათ ერთდროულად იხილოთ მათი სევდა, მონატრება და სიხარული. „კავკასიის ქარი“-ს თითქმის ყველა პროგრამაში  გავეცნობით ხელოვნების სხვადასხვა სახეობას. ჩვენ ქარს გეზი ხელოვნებისკენ აქვს აღებული.

„კავკასიის ქარი“ დეტალურად განუმარტავს თავის ძვირფას სტუმრებს  თავის ქვეყანაში ხელოვნების შექმნის და აღქმის ხელოვნებას. „კავკასიის ქარი“ თქვენთვის დაუბერავს.....

პროდიუსერი კომპანია: აისი ფილმი
პროდიუსერი - რეჟისორი: ერდალ ქუჩუქი

 

TRT AVAZ-ისსატელიტურიმაუწყებლობისმიღებისპარამეტრები

TÜRKSAT 3A აღმოსავლეთი BIM

სიხშირე: 11096
პოლარიზაცია: ჰორიზონტალური
Sembol Rate: 30000
FEC: 5/6

YAMAL 201 (90° აღმოსავლეთი) სატელიტი - Ku-band

სიხშირე: 11585
პოლარიზაცია: ვერტიკალური
Sembol Rate: 12800
FEC: ¾

TRT AVAZ’–ისმაუწყებლობისსხვაპლატფორმები

Digiturk 57–ეარხი
D-Smart 107–ეარხი
Teledünya 99–ეარხი
Tivibu

TRT AVAZ–ისმაუწყებლობისადგილობრივიდაუცხოურიპოპულალურიკაბელურიპროვაიდერები:

აზერბაიჯანი: KTV 108–ეარხი
ყაზახეთი: ALMA-TB
ყირგიზეთი: Ala TV 83–ეარხი - Smart TV 99–ეარხი - Dolon TV

ბალკანეთისტერიტორიაზეკიმაუწყებლობისარეალიმოიცავსკოსოვოს, მაკედონიას, ბოსნიაჰერცოგოვინასდასერბეთისსანჯაქისრეგიონს. მობილურებისათვის TRT–სარხისპროგრამებისჩამოტვირთვაშესაძლებელია Apple Store და Android Merket–დან.